Načítám obsah... Délka načítání může být ovlivněna rychlostí Vašeho internetového připojení!

Časté otázky

Jak funguje web korres.cz?

Posláním webu je prezentovat dostupné produkty na českém a slovenském trhu v přehledné formě tohoto online katalogu, který vám pomůže zorientovat se v kompletním sortimentu a poznat detailně produkty sofistikované přírodní kosmetiky Korres. K samotnému nákupu vám poslouží e-shopy: www.profimed.cz (při nákupu z ČR) a www.profimed.eu (při nákupu ze SR). Web dále informuje o aktuálně novinkových produktech, zajímavostech a zákulisních informacích značky.

korres-faq


Kde vznikl Korres?

Korres je přírodní řecká kosmetika, jež vznikla v nejstarší bylinné homeopatické lékárně v Aténách. Prvním produktem byl aromatický bylinný sirup s medem a anýzem, jehož recept byl inspirovaný „rakomelonem“, horkým alkoholickým nápojem s medovou směsí, který užíval dědeček George Korrese ve svém rodném městě na ostrově Naxos. Se zkušenostmi využívajícími znalosti 3000 homeopatických léků bylinného původu a stovky bylinných preparátů z lékárny KORRES bylo dodnes vyvinuto více než 500 produktů péče o pleť, tělo, vlasy a široká škála bylinných produktů.

korres-vznik


V čem je Korres kosmetika výjimečná?

  Aktivní extrakty
  • Produkty Korres jsou maximálně účinné díky vysoké koncentraci aktivních extraktů z rostlin. Kvalita rostlinných extraktů závisí na mnoha faktorech, jako je složení půdy, podnebí, doba sklizně úrody, metoda, kterou se extrakty získávají atd. Pokročilé extrakční technologie umožňují získat z buněk rostlin velmi kvalitní, koncentrované aktivní extrakty. Právě díky vysoké koncentraci prvotřídních přírodních extraktů jsou produkty Korres kvalitní a prokazatelně účinné.
  Respekt
  • Korres plně respektuje inteligenci svých zákazníků a proto uvádí otevřená fakta o složení produktů. Klient může velmi lehce učinit rozhodnutí pro nákup daného výrobku s přihlédnutím ke svým individuálním přáním a potřebám. Produkty jsou klinicky testovány pro svou účinnost a poskytují viditelné výsledky bez okázalých slibů.  Rozumné ceny výrobků umožní každodenní péči.
  Zodpovědnost
  • Reprezentuje Korres pomocí spolupráce s vědeckými a výzkumnými pracovišti, univerzitami a místními zemědělci. Korres podporuje například pěstitele vzácného šafránu, pomáhá rozvíjet místní pracovní komunity, nabízí nová pracovní místa a podporuje vzdělání.
  Estetika
  • Vysoký důraz na estetickou stránku produktů a nabízí klientům potěšení pro všechny smysly. Výrazné a designové obaly, příjemné textury krémů, intenzivní a dlouhotrvající parfemace zajistí jedinečný zážitek při používání této přírodní kosmetické péče. Všechny obaly jsou navíc recyklovatelné.


korres-kosmetikaCo v Korres kosmetice nenajdete?

Bez minerálních olejů

Minerální oleje a jejich další deriváty (parafín a jiné petrochemikálie) jsou syntetické produkty chemicky získané z petroleje. Běžné kosmetické produkty obsahují až 10% minerálních olejů, které jsou levné, stabilní a splynou s texturami výrobků. Nevýhodou minerálních olejů je, že ucpávají póry a oslabují přirozené funkce pleti. Korres nahrazuje minerální oleje rostlinnými oleji té nejvyšší kvality, které jsou k pleti šetrné.

Bez silikonů

Silikony jsou syntetické směsi, které se používají v kosmetice, aby zjemnily texturu výrobků (koncentrace se pohybuje od 1 do 99%). Silikony nelze biologicky odbourat, hromadí se na povrchu pleti či vlasů, výsledkem je například ztráta objemu vlasů, jejich lesku a vitality. Korres nahrazuje silikony speciální kombinací rostlinných olejů, které mají sametové nemastné složení a jsou šetrné k pleti a vlasům. Snadno se vstřebávají, neucpávají póry a mají vyživující a hydratační účinky.

Bez propylenglykolu

Propylenglykol se používá jako syntetické rozpouštědlo pro většinu rostlinných extraktů a může způsobit alergické reakce. V kosmetických formulích je běžně asi 10% propylenglykolu. Korres nahrazuje propylenglykol jinými a bezpečnějšími rozpouštědly, která jsou šetrná k pleti.

Bez etanolaminů

Etanolaminy jsou syntetické směsi, které se používají v kosmetice k úpravě pH a viskozity produktů. I když složení výrobku obsahuje pouze malé množství etanolaminů, může narušit stabilitu pleti, následně se mohou vytvořit nitrosaminy a dojde k podráždění pleti či alergickým reakcím. Korres pracuje na eliminaci etanolaminů a nahrazuje je L-argininem, aminokyselinou obsaženou v lidském metabolismu. L-arginin funguje jako regulátor pH, má hydratační účinky a je šetrný k pleti a vlasům.


korres-dekorativni-kosmetikaNabízí Korres také dekorativní kosmetiku?

Ano. Korres líčení se vyznačuje intenzivními barvami přírody vyvinutými vyspělými technologiemi. Dekorativní kosmetika je stejně jako ostatní řady šetrná k vaší pleti.  K výrobě dekorativní kosmetiky se používají přírodní emulze, rostlinné oleje, vosky, bylinné výtažky a vitamíny.

Každá linie obsahuje přírodní aktivní účinné látky. K získání pigmentů a barevných odstínů s rostlinným základem se využívají vyspělé technologie, které jsou šetrné k pleti. Formule dekorativní kosmetiky Korres se opírají o filozofii produktů péče o pleť. Vyhýbá se užívání syntetických ingrediencí, jako jsou minerální oleje, propylenglykol, etanolaminy a nahrazuje je přírodními aminokyselinami a jemnými rozpuštědly, která jsou ohleduplná k pleti a mají hydratační a vyživující účinky.

Omezuje se používání silikonů (syntetické směsi) a parabenů (skupina konzervatů, které mohou způsobovat podráždění) na minimum, nebo pokud je to možné, nepoužíváme je vůbec.


Najdu Korres také v kamenných prodejnách?

Kompletní sortiment kosmetiky najdete v buticích Korres v Praze a síti prodejen Profimed. Nábytkové instalace butiků Korres odkazují na lékárenský původ značky, zálibu v účelovém a prostorovém designu podtrhující kvalitu obsahu každého produktu. Více než 500 položek nabídky je vám stále k dispozici spolu s odborným poradenstvím a bezpočtem testerů.

 

Navštivte Korres originální butiky:

KORRES butik PRAHA OC Nový Smíchov

  • OC Nový Smíchov
  • Plzeňská 8   / PO – NE  9–21 hod.
  • Praha 5
  • E: smichov@korres.cz
  • Tel: +420 257 216 337

KORRES butik PRAHA Centrum Chodov

  • Centrum Chodov  / PO – NE: 9-21 hod.
  • Roztylská 2321/19
  • Praha 4
  • E: chodov@korres.cz
  • Tel: +420 296 150 675

Výběr kosmetiky Korres najdete také ve vybraných prodejnách maloobchodní sítě prodejen PROFIMED.


Proč můj oblíbený produkt již není k dispozici?

Korres neustále zlepšuje formule všech více než 500 produktů a možná právě teď byl ukončen prodej staré formule a bude zpravidla do roka nahrazený výrobkem novým. Pošlete nám emailem název a odstín vašeho oblíbeného produktu, který se aktuálně nevyrábí a my vám rádi pomůžeme s naleznutím vhodné alternativy.